Podzimní prázdniny Jablonec nad Nisou

Na podzimní prázdniny vyrazíme do Jablonce nad Nisou, kde se ubytujeme ve skautském domě. Odtud budeme vyrážet na výlety do okolí. Když už jedeme do civilizace, využijeme ji naplno. V sobotu protáhneme nohy při putování po okolních rozhlednách, v neděli se vydáme do Liberecké ZOO a v pondělí vše zakončíme v IQ Landii opět v Liberci. Jeden z večerů (sobota/neděle) využijeme k návštěvě jabloneckého aquaparku. Program vypadá nabitě, ale zbyde nám určitě i čas na hry a připomenutí 100 let od vzniku republiky.

• 26.10.2018 - 29.10.2018
    • v pátek v 16:30 na vlakovém nádraží v Polici nad Metují. Na sebe si vezměte skautský kroj, ( kdo ho nemá tak střediskové tričko, odjezd vlaku je v 16:44)
    • v pondělí v 19:16 na vlakové nádraží do Police nad Metují
  • dokumenty
    • Co všechno je potřeba si zabalit do velkého batohu:
    • Kartičku pojišťovny, legitimaci s fotkou, reflexní pásek, spacák,( karimatka není nutná – v klubovně jsou molitanové matrace), přezůvky, baterku, zavírací nůž, menší batoh na výlety, termosku na čaj nebo lahev na pití (minimálně 1 litr), pláštěnku (nepromokavá bunda není pláštěnka), oblečení na výlety pro chladnější počasí, čepici, rukavice, troje rezervní ponožky, oblečení do klubovny, pevné boty na výlety a raději jedny náhradní (dobře rozšlápnuté a naimpregnované),plavky, ručník, mýdlo, pastu a kartáček na zuby, hřeben. Zápisník, tužku, pastelky, nůžky, uzlovačku, šátek. Vše složte do jednoho batohu, ať při přestupech něco nenecháte ve vlaku. Kapesné stačí 100,- Kč. Mobilní telefon raději nechte doma, nebude potřeba a jen ho budete neustále hlídat. Pár sladkostí si vezměte, ale rozumně, lepší je k svačině chleba než tři tatranky. Skautky si přibalí ešus, lžíci, hrneček! Na pátek si vezměte jídlo vlastní, společná bude až sobotní snídaně.