Podzimní Broumovky

Předpokládaný popis trasy:
Sejdeme k rozcestníku Zaječí rokle a po žluté turistické značce ve směru Kamenná brána a Koruna. Stezka vede pod skalami hlavního hřebene,  členitým terénem a místy mezi nízkým lesním porostem. Po cca 1 km přicházíme na starou dlážděnou cestu (značená zelená cyklostezka přes Broumovské stěny), po které pokračujeme vzhůru. Míjíme studánku a z cesty se odpojujeme doleva, kde nižším porostem stoupáme vzhůru ke
Kamenné bráně. Procházíme okolo zajímavých skalních útvarů. Značená odbočka nás od rozcestníku Pod K. bránou přivede na Kamennou bránu. Jedná se o vyhlídkový skalní útvar ve tvaru brány (přibližně 5,5 m dlouhý balvan, překlenující dva skalní bloky) s výhledem do Broumovské kotliny, především na obce Martínkovice a Božanov. Stejnou cestou se vrátíme zpět na žlutou značku a jdeme dál zajímavým a členitým terénem po hřebeni Broumovských stěn. Z rozcestníku U Koruny vychází značená odbočka na vrchol Koruna (1 km, nutno se stejnou cestou vrátit). Na okrajovém skalním bloku vybíhajícím z Koruny (769 m n. m.) je vybudována vyhlídka. Nabízí pohled na obec Božanov a část Broumovské kotliny, naproti nám se zvedají vrcholy polského Szczelince (919 m n. m. – součást NP Góry Stolowe). Pak od Pánova kříže (kde opečeme buřty) zpět.

• 07.10.2017
    • 9:30 Autobusové nádraží Police
    • 16:25 Autobusové nádraží Police
    • vhodná obuv = naimpregnované pohorky,