Přidej se k nám!

Chceš zažít dobrodružství, najít si nové kamarády, chodit do přírody, zahrát si nové hry, překonat sám sebe? Tak přijď mezi nás!

Jak se přihlásit?

Není to nic složitého

• napiš nebo zavolej na některý z kontaků (nebo o to popros své rodiče), na kterých Ti poradíme, jaký oddíl by byl pro Tebe nejlepší
  • přijď se podívat na schůzku nebo zjisti si, jestli nechodí do skautu někdo z Tvých kamarádů nebo spolužáků a zajdi se podívat na schůzku s ním

Kdy má který oddíl schůzky a kdo je kdo:

• Skautky
  • Skauti
    • každý čtvrtek 1600 - 1830
    • vedoucí: Michal Bureš - Bumerang - michal.bures@skaut.cz - 773 046 484
  • Světlušky
    • každé pondělí 1600 - 1800
    • vedoucí: Magdaléna Troutnarová - Wokno - maja.tr@seznam.cz - 725 347 547
    • vedoucí: Kateřina Brusnická - katerinazs@email.cz - 704 359 533
  • Vlčata
    • každé pondělí 1500 - 1700
    • sledujte aktuality, čas schůzek bude nejspíše změněn
    • vedoucí: Jirka Cvrček - cvrcek.jiri@gmail.com - 776 499 422
    • vedoucí: Radko Kříž - r.kriz@seznam.cz - 737 278 666
  • Medvíďata

Pro rodiče

Junák – český skaut, z.s. je největší dětskou organizací u nás a zároveň součástí celosvětového hnutí. Skauting si klade za cíl připravit své členy na řešení situací v běžném životě a zároveň jim nabídnout pestrou činnost a mnoho zážitků.

Kdo se může přihlásit?

Každý, komu je minimálně 5 let. Přihlásit se může samozřejmě i dospělý, pokud má zájem o práci s dětmi nebo pokud ho skautská myšlenka nějakým způsobem oslovuje.

Cena

• Roční členský příspěvek se pohybuje okolo 500 a zahrnuje registraci i prostředky na zabezpečení fungování oddílu. S registrací mají děti nárok zdarma na časopis pro svou věkovou kategorii.
  • Poplatky za výpravy se pohybují přibližně od 100 Kč za jednodenní výpravu (jízdné, vstupné), a cca 300 – 600 Kč u vícedenní akce (ubytování, doprava a strava, vstupy).
  • Cena tábora bývá v rozmezí 2 000 - 3 000 Kč za dvoutýdenní tábor.
  • Seznam vybavení - na pravidelné schůzky stačí jen zápisník (sešit), tužka a pár dalších drobností. Co si vzít na výpravy zjistíte od vedení oddílů. Dále bude potřeba si pořídit střediskové tričko – stojí 150 Kč a skautský kroj. Nový stojí přibližně 500 Kč, ale dají se sehnat i košile od starších členů za nižší cenu.

Jaká je časová náročnost?

Každý oddíl má činnost rozvrženou trochu jinak, ale zhruba platí toto:

• každý týden mimo prázdnin družinová schůzka (cca 2 hodiny)
  • každý měsíc půldenní nebo celodenní oddílová akce (schůzka, výlet), u starších členů víkendová akce
  • vícedenní výpravy během podzimních a Velikonočních prázdnin, o prázdninách dvoutýdenní tábor

Zajištění bezpečnosti

Skautští vedoucí musí projít přísným systémem vzdělávacích kurzů (včetně zdravotního) a zkoušek. Proto jsou nejen kvalifikovaní pro zajištění všech činností s Vašimi dětmi, ale mají také s touto činností mnoho zkušeností.