Přidej se k nám!

Chceš zažít dobrodružství, najít si nové kamarády, chodit do přírody, zahrát si nové hry, překonat sám sebe? Tak přijď mezi nás!

Jak se přihlásit?

Není to nic složitého

• napiš nebo zavolej na některý z kontaků (nebo o to popros své rodiče), na kterých Ti poradíme, jaký oddíl by byl pro Tebe nejlepší
  • přijď se podívat na schůzku nebo zjisti si, jestli nechodí do skautu někdo z Tvých kamarádů nebo spolužáků a zajdi se podívat na schůzku s ním

Kdy má který oddíl schůzky a kdo je kdo:

• Skautky (6. třída a starší)
    • každé pondělí 1600 - 1800
    • vedoucí: Linda Kudelková - linda.kudelkova@centrum.cz - 774 575 964
    • vedoucí: Jarmila Troutnarová - 725 347 546
  • Skauti (6. třída a starší)
  • Světlušky (2. - 5. třída)
    • každý pátek 1500 - 1700
    • vedoucí: Linda Kudelková - linda.kudelkova@centrum.cz - 774 575 964
    • vedoucí: Nikola Kudelková - 776 590 234
    • vedoucí: Jarmila Troutnarová
    • vedoucí: Lucka Eliášová
  • Vlčata (2. - 5. třída)
  • Medvíďata (1. třída a mladší)
    • pro školní rok 2023/2024 je kapacita naplněna
    • každé úterý 1600 - 1730
    • vedoucí: Haňďa Kohlová - handa.m@centrum.cz - 603 715 965
  • Medvíďata - Teplice n. Metují (1. třída a mladší)
    • každé pondělí 1500 - 1630
    • klubovna v prostorách MěÚ Teplice n. Met. - Nádražní 63, Teplice. n. Met.
    • vedoucí: Martina Nosková - Bylinka - bylinka.tyjacek@centrum.cz - 605 550 606
    • vedoucí: Helena Mrázová - mraz@poustevnateplice.cz - 608 111 829

Pro rodiče

Junák – český skaut, z.s. je největší dětskou organizací u nás a zároveň součástí celosvětového hnutí. Skauting si klade za cíl připravit své členy na řešení situací v běžném životě a zároveň jim nabídnout pestrou činnost a mnoho zážitků.

Kdo se může přihlásit?

Každý, komu je minimálně 5 let. Přihlásit se může samozřejmě i dospělý, pokud má zájem o práci s dětmi nebo pokud ho skautská myšlenka nějakým způsobem oslovuje.

Cena

• Roční členský příspěvek se pohybuje okolo 600 a zahrnuje registraci i prostředky na zabezpečení fungování oddílu. S registrací mají děti nárok zdarma na časopis pro svou věkovou kategorii.
  • Poplatky za výpravy se pohybují přibližně od 100 Kč za jednodenní výpravu (jízdné, vstupné), a cca 300 – 600 Kč u vícedenní akce (ubytování, doprava a strava, vstupy).
  • Cena tábora bývá v rozmezí 2 000 - 3 000 Kč za dvoutýdenní tábor.
  • Seznam vybavení - na pravidelné schůzky stačí jen zápisník (sešit), tužka a pár dalších drobností. Co si vzít na výpravy zjistíte od vedení oddílů. Dále bude potřeba si pořídit střediskové tričko – stojí 150 Kč a skautský kroj. Nový stojí přibližně 500 Kč, ale dají se sehnat i košile od starších členů za nižší cenu.

Jaká je časová náročnost?

Každý oddíl má činnost rozvrženou trochu jinak, ale zhruba platí toto:

• každý týden mimo prázdnin družinová schůzka (cca 2 hodiny)
  • každý měsíc půldenní nebo celodenní oddílová akce (schůzka, výlet), u starších členů víkendová akce
  • vícedenní výpravy během podzimních a Velikonočních prázdnin, o prázdninách dvoutýdenní tábor

Zajištění bezpečnosti

Skautští vedoucí musí projít přísným systémem vzdělávacích kurzů (včetně zdravotního) a zkoušek. Proto jsou nejen kvalifikovaní pro zajištění všech činností s Vašimi dětmi, ale mají také s touto činností mnoho zkušeností.